خدمات ما  

خدمات فیبر نوری


از نظر ساختاری فیبر نوری یک موج‌ بر استوانه‌­ای از جنس شیشه یا پلاستیک است که از دو ناحیه مغزی و غلاف یا هسته و پوسته با ضریب شکست متفاوت و دولایه پوششی اولیه و ثانویه پلاستیکی تشکیل شده است. فیبرنوری از امواج نور برای انتقال داده‌ها از طریق تارهای شیشه یا پلاستیک بهره می‌گیرد و موارد استفاده آن در مسیرهای طولانی می­باشد.

مغز و غلاف یا هسته و پوسته با هم یک رابط بازتابنده را تشکیل می‌دهند . قطر هسته و پوسته حدود ۱۲۵ میکرون است ( هر میکرون معادل یک میلیونیوم متر است ) چند لایه محافظ در یک پوشش دور پوسته قرار می‌گیرد و یک پوشش محافظ پلاستیکی سخت لایه بیرونی را تشکیل می‌دهد. این لایه کل کابل را در خود نگه می‌دارد که می‌تواند شامل صدها فیبرنوری مختلف باشد. هر کابل نوری شامل دو رشته کابل مجزا یکی برای ارسال و دیگری دریافت دیتا در نظر گرفته می‌شود با گسترش فناوری­های اطلاعات و ارسال پهنای باند بیشتر اطلاعات، ما احتیاج به محیط­های انتقال هدایت شده‌ای داریم که بتواند پهنای باند بیشتری را هدایت کند. پهنای باند بیشتر به معنای ارسال اطلاعات بیشتر یا سرعت بالاتر اطلاعات است.

در حقیقت می‌توان گفت ظرفیت و سرعت دو دلیل اصلی استفاده از شبکه فیبرنوری است. امروزه یک کابل مسی انتقال داده را تنها با سرعت یک گیگا بایت در ثانیه ممکن می‌کند در حالی که یک فیبرنوری به ضخامت تار مو امکان انتقال­های چندگانه را به طور همزمان با سرعتی حتی بیشتر از ۱۰ گیگابایت در ثانیه به ما می‌دهد که این سرعت روز به روز افزایش می‌ یابد .

شرکت رایانه شبکه دانش با بهره ­­مندی از متخصصین توانا و با تجربه در زمینه نصب تجهیزات و ملزومات شبکه­ های فیبر نوری،آمادگی خود را برای همکاری و خدمت رسانی به همکاران و مشتریان عزیز و گرامی اعلام می­­دارد.

خدمات به انجام رسیده به شرح زیر می­باشد:
1. انجام تمامی امور مربوط به حفاری، لوله گذاری، گذاشتن نوار خطر،ایجاد دریچه بازدید، پر کردن استاندارد مسیر و ....
2. کابل­کشی فیبر نوری سینگل مد و مالتی مد­، مفصل­بندی،نصب کانکتور و فیوژن فیبر نوری SC,ST,LC,SMA,FC
3. نصب مفصل­های هوایی OPGW ، پچ پنل ODF ،OCDF
4. تست شبکه مسی و نوریFLUKE، تست OTDR، همراه با گزارش پایانی بر روی سی دی و فرمت PDF
5. فروش تمامی تجهیزات فیبر نوری شامل انواع کابل،پچ کورد،پیگتیل،پچ پنل،آداپتور،ماژول جی بیک،کریمپ حرارتی،مفصل عایق و .......