خدمات ما  

خدمات اتاق سرور


TIA-942 DATA CENTER STANDARD

اتاق سرور: مكانی امن جهت متمركز كردن تجهیزات پسیو و اکتیو شبكه، برای بهره ­برداری و استفاده صحیح از منابع اشتراکی اطلاعات کاربران یک شرکت یا سازمان می­باشد. شرکت رایانه شبکه دانش با بهره­ گیری از کارشناسان خبره در زمینه مقاوم سازی و ایمن سازی و رعایت استاندارد­های بین المللی طراحی،اجرا و چینش صحیح تجهیزات داخل اتاق سرور و با رزومه کاری­های مربوطه افتخار این را دارد که همواره در این زمینه آماده خدمت­گزاری به شما مشتریان و همکاران گرامی باشد.

*طراحي و پياده سازي Data Center بر اساس آخرين فناوري ها و TIA-942/ANSI-BISIاستانداردهای شناخته شده مانند

*طراحي و پياده سازي سايت هاي پيشرفته كنترل و مانيتورينگ (NOC) بر اساس آخرين استانداردها، نرم افزارها و تجهيزات شناخته شده
* طراحي و پياده سازي اتاق هاي سرور استاندارد در ساختمان هاي اداري
* بهينه سازي و استاندارد سازي مراكز داده غير استاندارد
* بهينه سازي و ايمن سازي مراكز داده در لايه هاي مختلف فيزيكي و كاربردي
* طراحي و پياده سازي سيستم اطفاء حريق استاندارد جهت مراكز داده
* طراحي و پياده سازي سيستم هاي تغذيه برق استاندارد مراكز داده
* پشتيباني و نگه داري مراكز داده

استانداردهای اتاق سرور و نمونه ­های اجرا شده در پروژه­های مختلف به شرح زیر توصیف می­گردد:
1. ساخت اتاق سرور
رعایت عرض،طول و ارتفاع استاندارد اتاق،ایجاد سقف و دیوار کاذب3 لایه و با ضخامت بالا،استفاده از رنگ ضد حریق اپوکسی، استفاده از کاشی یا کف استاتیک کاذب، درب ضد سرقت و حریق با ابعاد استاندارد، استفاده از دستگاه­های کنترل تردد بر روی درب اتاق سرور.
2. کنترل محیط اتاق سرور
استفاده از رطوبت­سنج و دماسنج دیجیتال،استفاده از تهویه هوای مناسب و تنظیمات فشار برای کاهش گرد و غبار، استفاده از سیستم سرمایشی مناسب و احتساب در هر متر مکعب در ساعت، محاسبه ورودی و خروجی تهویه در 2.6 متر بالاتر از کف تمام شده،سیستم خنک کننده ثانویه با سیستم زنگ خطر درجه حرارات،استفاده از دوربین­های مداربسته و سیستم اعلام و اطفاءحریق تلفن کننده،سیستم جارو برقی
3. سیستم روشنایی اتاق سرور
مشخص کردن حداقل ارتفاع نور از کف تمام شده، قرارگیری صحیح و استاندارد سیستم روشنایی در سقف،استفاده از چراغ اضطراری
4. سیستم برق اتاق سرور
اتصال تمامی دستگاه­ها و پایه رک­ها به سیستم ارتینگ اختصاصی زیر2اهم، استفاده از کابل استاندارد برای تجهیزات قدرت بالا،استفاده از دستگاه یو پی اس و ژنراتور جهت تامین برق اضطراری.
5. تجهیزات شبکه داخل اتاق سرور
کابل کشی استاندارد و با در نظر داشتن خم­ها و زوایای مختلف مسیر، بصورت صحیح انجام شود،ثابت کردن و فیکس کردن رک­ها در جای مناسب انجام شود،کانال­های عبورارتباطی مناسب با پارتیشن­های مخصوص جهت عبور کابل برق و شبکه با فاصله معین شده صورت گیرد.